Allianz Anlaşmalı Sağlık Kurumları

Allianz Anlaşmalı Sağlık Kurumlarında göreceğiniz tedaviler için poliçe türüne göre ve kapsamındaki teminat limitleri / ödeme yüzdeleri dahilinde masraflarınızın sizin adınıza doğrudan anlaşmalı kuruma ödenmesi sağlanmıştır.


Böylelikle, doğrudan ödeme anlaşmalı sağlık kurumlarında görülecek tedaviler için, harcamanın önce sizin tarafınızdan yapılıp Tedavi Masrafları Talep (TMT) Formu ekinde belgelendirilerek Allianz'a gönderilmesine gerek kalmayacaktır. Sorgulama sırasında tercih ettiğiniz kurumla birlikte, bu kişi ve kuruluşlara ilişkin harcama ve ödemelere ilişkin özel bilgi ve uyarı yer almakta olup, öncelikle bu bilgiler dikkate alınmalıdır.


Lütfen anlaşmalı sağlık kurumlarındaki yetkililerimize Sigortalı Tanıtım Kartınızı kimlik belgenizle birlikte göstererek, Allianz Sigortalısı olduğunuzu işlemlerinizden önce belirtiniz.


Kurum veya kişilerin, Anlaşmalı Kurumlar Listesinde yer alması, bu kişi veya kurumların Allianz tarafından tavsiye edildiği anlamına gelmeyeceği gibi, bu kişi veya kurumların hizmetlerinin kalitesi ve tibbi anlamda sonuçları hiçbir şekilde Allianz tarafından garanti edilmemektedir. Sigortalılarımız tarafından seçilmiş kişi veya kurumun hizmetleri ve sonuçlarından, doğrudan seçilen kurum veya kişinin kendisi sorumlu olup, hiçbir halde Allianz'ın sorumluluğuna gidilemez.


Listelerde yer alan kurumlar, ürün ve hizmetlere ait geçerlilik bilgileri sadece bilgilendirme amaçlı olup faaliyet ve hizmet açıklamaları kurumlar tarafından iletilen bilgilerle sınırlıdır. Hizmet almadan önce mutlaka ilgili kurumdan provizyon almanız gerekmektedir.


Allianz , tüm listelerde önceden bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapabilir, sayfada yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlı olduğundan yapılan değişiklik kullanıcıya bir hak bahşetmez, Allianz’ın değişiklik nedeniyle sorumluluğu bulunmamaktadır.


Demir Hayat Anlaşmalı Sağlık Kurumları

Acil veya acil olmayan her türlü sağlık problemlerinizde 444 04 04 numaralı Call Center merkezimizi arayarak 365 gün / 24 saat boyunca Tıbbi Danışmanlık ve Ambulans Hizmeti alabilirsiniz.


Herhangi bir sağlık sorunu ile bir sağlık kurumuna veya doktora başvurmanız gerektiğinde, ekteki listede yer alan Anlaşmalı Kurum’ları veya Anlaşmalı Doktor’ları tercih etmeniz, kaliteli sağlık hizmeti almanızı ve oluşan fatura tutarı içinden sadece katılım payı veya sadece limiti aşan tutarın ödemesini yaparak hizmet almanızı sağlayacaktır.


Demir Hayat Sigorta Anlaşmalı Kurum ve Doktor kitapçığı standart kurum ve doktorları içermektedir. Poliçeniz şartlarına göre farklılıklar var ise bunlar “Lütfen Okuyunuz” mektubunda belirtilecektir, dikkatle okumanızı rica ederiz.


Anlaşmalı Kurum’lara veya Anlaşmalı Doktor’lara başvurduğunuzda öncelikle kimlik bilgilerinizle birlikte sigorta tanıtım kartınızı göstermeniz, poliçe metninde belirtildiği gibi, tetkik ve tedavi amaçlı hastane yatışlarında ve hastane yatışı olmaksızın yapılan bazı tetkik ve tedavilerde de, gerekli olan yazılı provizyon işlemlerinin başlaması ve hızlı bir şekilde yürütülmesi için yeterli olacaktır.


Anlaşmalı Kurum’lar ve Doktor’lar listemize eklenen veya çıkarılan kurum ve doktorlar olabileceğinden, listelerde var olan kurumlara veya doktorlara başvurularınızda, anlaşmamızın devam edip etmediğini başvurduğunuz kurumdan, doktordan veya Demir Hayat Sigorta’ nın (0212) 288 68 51 (pbx) numaralı telefonundan ve web sitemizden öğrenebilir ya da güncel listeyi isteyebilirsiniz.


Anlaşmalı Kurumlar’ ımızda ve Anlaşmalı Doktor’ larımızda yaşadığınız her türlü sorun veya isteklerinizi (0212) 288 68 51 (pbx) numaralı telefona bildirebilir ve yardım alabilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi
Sigortalar
Trafik

Trafik sigortasındaki en uygun teklifimizi kaçırmamak hemen teklif alın

Kasko

Size özel en uygun Kasko tekliflerimiz için bilgilerinizi gönderin biz size ulaşalım.

Sağlık

Sağlık sigortası teklifimiz için bilgilerinizi gönderin size en uygun teklifleri sunalım.

Konut

Konut sigortasındaki tekliflerimizi kaçırmamak için hemen teklif alın.

İşyeri

İşyeri sigortası için iletişim bilgilerinizi gönderin, en uygun teklifleri size sunalım.

Dask

DASK sigortası için iletişim bilgilerinizi gönderin, en uygun teklifleri size sunalım.

Anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri

 • Accibadem Sigorta
 • Aksigorta
 • Alliansz Sigorta
 • Alliansz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Ankara Sigorta
 • Bereket Sigorta
 • DemirHayat Sigorta
 • Dubai Star Sigorta
 • Ergo Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Neova Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Sompo Japan Sigorta
 • YapiKredi Sigorta