destek@sigortasepeti.com
0 216 574 0 444
 Bupa Acıbadem Sigorta

Bupa Acıbadem Sigorta

Kuruluşundan bu yana 25 yılı aşkın süredir, sağlık sigortacılığına odaklı olarak pazarı geliştirmekte olan Bupa Acıbadem Sigorta, sigorta hizmetlerinde kaliteyi ve hızı üst düzeye çıkarmak üzere çalışmalarını devam ettirmektedir. Bugün geldiğimiz noktada ikinci büyük sağlık sigorta şirketi ve kurumsal sağlık sigortaları lideri olarak 350 çalışan, Türkiye genelinde 320 acente, 5000’i aşkın anlaşmalı kurum ile 600.000 sigortalıya hizmet vermektedir.

Kökleri Bayındır Sigorta’ya dayanan Bupa Acıbadem Sigorta, 2004 yılında Mehmet Ali Aydınlar Ailesi’nin hisseleri devralmasıyla Acıbadem Sigorta ismiyle faaliyet göstermeye başladı. 2007 ve 2013 yıllarında sırasıyla Abraaj ve Malezya Hükümeti’nin stratejik yatırım fonu olan Khazanah gibi iki büyük yabancı yatırım fonunu Türkiye’ye çekti. Ocak 2019 itibariyle de 5 kıtada, 32 milyon kişiye özel sağlık sigortasının yanı sıra hastaneleri, diş klinikleri ve yaşlı bakım evleri aracılığıyla sağlık hizmetleri de sunan Bupa ailesine katıldı.

Sağlık sigortacılığı alanında dünyanın en büyük şirketlerinden birinin parçası ve global bir marka olarak artık yoluna, sigortalıların bugün ve gelecekte “daha uzun, daha sağlıklı ve daha mutlu yaşamalarına yardımcı olmak” amacı doğrultusunda Bupa Acıbadem Sigorta A.Ş. olarak devam ediyor.