destek@sigortasepeti.com
0 216 574 0 444
 Sigorta Acente Şubesi Açmanın Avantajları

Sigorta Acente Şubesi Açmanın Avantajları

Sigortacılık faaliyetinde bulunmak isteyen bir kişinin sigorta şirketleri tarafından poliçe tanzim etmeye yetkilendirilmesi gerekir. Sigorta şirketlerinin bir kişiye poliçe tanzim yetkisi verebilmesi için, ilgili kişinin acente sahibi, çalışanı veya şube çalışanı olması gerekir.

Sigorta şirketlerinden acentelik alınabilmesi için, sigorta acentesi kurulmuş olmalı ve levhaya kayıt olmalıdır.

Sigorta şirketleri, acentelerini, mevcut portföyleri, portföy dağılımları, hasar prim oranları gibi bir çok kritere göre değerlendirerek, verimli olup olmayacağı kanaati ile hareket etmektedirler. Yeni açılmış bir acentenin ise yukarıdaki şartları sağlayabilmesi konusunda herhangi somut bir veri bulunmamaktadır. Bu nedenle yeni kurulmuş sigorta acenteleri için sigorta şirketleri acentelik yetkisi vermeye sıcak bakmamaktadırlar. Yeni kurulmuş sigorta acenteleri fiyatlarda rekabetçi olabilmeleri için çok sayıda sigorta şirketinin yetkisini almış olması gerekir. Bu da yeni açılmış sigorta acenteleri için pek mümkün değildir.

Ayrıca, yeni bir acentelik açmak için, ciddi sermaye ayrılmalı, levha kayıt sistemi ücreti ödenmeli, ayrıca her bir sigorta şirketi için teminat verilmelidir.

Sigortacılık faaliyetine yeni başlamak isteyen kişiler, gerekli yeterlilikleri sağlamaları halinde, yetkilendirilmiş bir sigorta acentesi şubesi olarak faaliyet gösterebilirler. İlk maliyetleri daha düşük ve çok sayıda sigorta şirketi ile çalışabilme imkanı bulurlar.

SigortaSepeti Acente Şube Başvurusu

Sizde 24'den fazla sigorta şirketleri ile çalışabilme imkanı bulabilir, porföyünüzü büyütme imkanı yakalayabilirsiniz. SigortaSepeti Şubeliği ile daha çok kazanç odaklı ve profesyonel olarak çalışın.