Kasko
Sigortası

Trafik Sigortası nasıl ki, karşı tarafa olan sorumluluğumuzu güvence altına alıyor ise kasko sigortası da kendi aracımızı güvence altına almaktadır.

Kasko Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Karayolları sınırları içerisinde geçerli olan ve her aracın düzenletmesinin zorunlu olduğu, herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları güvence altına alan sigortaya Trafik Sigortası denir. Trafik Sigortası nasıl ki, karşı tarafa olan sorumluluğumuzu güvence altına alıyor ise kasko sigortası da kendi aracımızı güvence altına almaktadır. Kasko Sigortasına birden fazla teminat ekleyerek hem kendi aracımızı hem de karşı tarafı güvence altına alabiliriz.
kasko
kasko teklif

Kasko Sık Sorulan Sorular

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta olduğundan, trafiğe çıkmamanız gerekir. Trafik sigortanız olmadan aracınızı kullanırken yakalandığınız takdirde aracınız bağlanır ve trafiğin otoparkına çekilir. Trafik sigortası cezasına otoparkta kaldığı her gün için de otopark bedeli eklenmektedir.
  • Evet, trafik sigortası zorunludur. Trafik sigortasız aracınız ile trafiğe çıktığınız takdirde aracınız bağlanabilir.
     
    Trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenmiştir ve her yıl yenilenmek zorundadır. Kapsam olarak, herhangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafa verilen zararı karşılamak için yaptırılmaktadır. 

Uzmana Danışın!

Trafik Sigortası ve Kasko ile ilgili uzman sigortacı ekibimizden teknik destek alabilirsiniz.