destek@sigortasepeti.com
0 216 574 0 444
 AkSigorta

AkSigorta

1960 yılında kurulan AKSigorta, prim üretimi ve mali yapısı bakımından hayat dışı genel toplam verilerine göre Türk sigorta sektörünün önde gelen şirketleri arasındandır.

AkSigorta 10 bölge müdürlüğü, 650 çalışan, 3000 bağımsız acente, 69 broker ve 6000’e yakın anlaşmalı kurum ile hizmet vermektedir.

Yönetim genel merkezi İstanbul’da olan AkSigorta İstanbul 1, İstanbul 2, İstanbul 3, İstanbul Kurumsal, Ege, Adana, Ankara, Trabzon, Bursa Bölge Müdürlükleri ve 4 Bölge Temsilciliği ile tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Gelişen teknoloji ve dijitalleşmenin gücünü de sürdürebilir büyüme hedeflerine entegre eden AkSigorta, sektördeki konumunu korumakta ve sağlam adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

AkSigorta’nın müşteri odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda 2002 yılında faaliyete geçen “AkSigorta Hizmet Merkezi” hizmetini sürdürmeye halen devam etmektedir.

1998 yılından bu yana kasko, konut paket ve iş yeri paket ürünlerinde asistans hizmetleri yaygın bir şekilde hizmetine devam etmektedir.

1996 yılına kadar hayat ve hayat dışı sigortacılık alanlarında faaliyet gösteren AkSigorta, hayat sigorta faaliyetlerini Sabancı Topluluğu’nun hayat sigorta şirketi olan AkHayat’a devretmiştir. Bireysel Emeklilik şirketine dönüşen AkHayat, ismini Ak Emeklilik A.Ş. olarak değiştirmiştir. Aksigorta, Ak Emeklilik’in %26 oranında hissesine sahiptir. 

Sağlıktan kaskoya iş yeri paketinden sorumluluk sigortasına kadar çok sayıda ürünü bulunan AkSigorta, Türkiye’de sektörün büyümesine ve sigortacılık hizmetinin tüm kesimlere ulaşmasında katkısı bulunmaktadır.